single

Trener biznesowy

Trener biznesu określony inaczej jako specjalista od szkoleń będzie uczył ludzi w jaki sposób powinno się w praktyce wykorzystywać wiedze. Z umiejętności takiej osoby czerpią liczne firmy, między innymi handlowe, które będą zapisywać na takie szkolenie pracowników, jak również prezesi firmy, którzy nie wiedzą jak radzić sobie z zespołem.

Opis zawodu trener biznesu

Szkoleniowiec chce przyswajać wiedzę, celem uczenia innych. Dzieli się doświadczeniami, dba o to by to czego uczy było potem wykorzystywane w praktyce. Szkoli głównie pracowników urzędów i firm. Ale może również zajmować się prezesami firm czy tez osobami publicznym. Zakres szkoleń jest bardzo szeroki, dlatego dosłownie każdy będzie mógł z tego korzystać. Trener, który ma dobre podejście będzie w stanie w swojej pracy wykorzystywać wiedzę praktyczną, która dla wielu osób będzie najważniejsza. Dlatego wiele takich osób stara się opierać na przykładach.

Zadania, umiejętności i cechy osobowości trenera biznesu

Trener biznesu będzie dbał o to, by oferta pasowała do potrzeb rynku. Z tego tez względu analizuje się potrzeby szkoleniowe, by pozyskać nowych klientów. Realizuje się szkolenie pod kątem potrzeb klienta, przygotowuje się materiały dla kursantów, nie trzeba ich szukać w bibliotekach przygotowuje się prezentacje, doradza się kursantom po szkoleniu

Edukacja biznesowa

Trener szkoleniowiec powinien:

- nauczyć nas prowadzenia negocjacji

- rozwijać techniki szkoleń i śledzić nowinki w branży.

- umieć pracować z grupą, umieć samodzielnie się uczyć i przyswajać wiedzę

- mieć odporność psychiczną oraz fizyczną wytrzymałość.

Dobry trener biznesu posiada następujące cechy osobowości i aparycji:

wysoka kultura osobista,

komunikatywność,

łatwość nawiązywania relacji międzyludzkich,

Dobry refleks,

Optymizm

Poczucie humoru

Doskonała prezencja.

Edukacja trenera biznesu

Trener szkoleniowiec powinien być po psychologii albo po pedagogice. Wskazane jest ukończenie szkoły trenerów oraz odbycie odpowiedniego stażu trenerskiego. Wiele daje nam zdobyte doświadczenie w pracy. Ale ten rozwój o charakterze teoretycznym, ponieważ od tego wszystko idzie dalej i te postawy są dla nas bardzo ważne, trzeba potem umieć je u siebie wykorzystywać, dążąc do tego, że trener będzie miał nam wiele do przekazania.