single

Motywacja do pracy

Psychologia sukcesu

Jakbyśmy mogli się czuć, gdyby wszystkie rzeczy robić od razu, gdy to będzie zaplanowane?

Nie trzeba by myśleć o stertach dokumentów, które znajdują się na biurku, o nie zrobionych pracach domowych, niedoskonałe figurze czy też klasówce, na którą jeszcze nic nie umiem a będzie już jutro.

Jak zmieniłoby się nasze życie w momencie, gdyby odkładanie na później zastąpić silną motywacją do robienia wszystkiego co ważne?

Na szkoleniu postaramy się pokazać jak można dotrzeć do głębi siebie i korzystać z tych możliwości, które mamy, jak być zmotywowanym do rzeczy, które do tej pory odkładaliśmy na później.

Warto się zastanowić czy w momencie, gdyby ktoś kazał nam odejść od komputera i pobiegać czy zrobić zaległe prace to byśmy go posłuchali?

Raczej to wątpliwe. Szczególnie, jeśli nie lubimy czegoś robić. A co w momencie, gdy od tego zależało nasze życie albo mielibyśmy otrzymać pieniądze?

Czy wtedy wzięlibyśmy się do pracy? Raczej większość z nas tak.

Realizacja marzeń

Wszystko co będziemy robić i jak będziemy to robić zależy od tego jak jesteśmy zmotywowani. Im bardziej będziemy zmotywowani do robienia czegoś tym bardziej będziemy wytrwali, skoncentrowani na tym co łatwiej będzie nam dzięki temu osiągnąć. Motywacja to tak naprawdę nasz wewnętrzny impuls, potrzeba, pragnienie realizacji jakiegoś zadania. Po udziale w szkoleniu motywacyjnym taki impuls będzie zawsze, gdy będzie trzeba robić coś czego nie lubiliśmy robić do tej pory.

Koncentracja w pracy

Pamiętaj!!!

Motywacja to bardzo ważny element każdego sukcesu. To właśnie ona sprawia, że jedni potrafią osiągnąć jakiś sukces, szybko mają pewne umiejętności a inni zawracają z dobrze obranej drogi i skazują na niepowodzenie. Osoba zmotywowana lepiej zapamiętuje. Motywacja powoduje przyspieszenie tempa działania, wywołuje wytrwałość i zwiększy odporność na zmęczenie. Wiele osób zauważa, że gdy im na czymś bardzo zależy potrafią robić takie rzeczy, których w normalnych warunkach w ogóle nie byliby w stanie zrobić.

Ich umysł okazuje się bardziej efektywny, przychodzą im do głowy takie pomysł, które pozwalają się rozwinąć, dadzą szansę na bardziej efektywne działanie. Zaczynamy wtedy więcej zauważać, zaczynamy więcej rozumieć i dlatego mamy większe możliwości w tym co robimy.