single

Pośrednictwo pracy - zysk dla pracodawcy i pracownika

Bez względu na to, czy szukamy zatrudnienia, czy też sami poszukujemy pracowników, czas coraz rzadziej jest naszym sojusznikiem. Zmiany na rynku pracy dokonują się wyjątkowo szybko, jeśli więc my nie będziemy w stanie na nie zareagować – z pewnością zrobi to ktoś inny. Na szczęście, możemy liczyć na wsparcie, na takie miano zasługuje bowiem pośrednictwo pracy.


Jak działa pośrednictwo pracy?


Firmy zajmujące się pośrednictwem pracy zwykle świadczą dwa rodzaje usług. W pierwszej kolejności – poszukują pracowników dla podmiotów, które zlecają im przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego. Zbierają jednak także informacje o osobach, które w danym momencie poszukują zatrudnienia lub myślą o zmianie aktualnie wykonywanego zawodu w niedalekiej przyszłości. W konsekwencji, gdy pojawia się przedsiębiorca z ofertami pracy, pracownicy wspomnianych firm niemal natychmiast mogą zaproponować mu osoby gotowe podjąć się określonych zadań.
Co ważne, choć pośrednictwo pracy często kojarzy się nam z prostymi pracami fizycznymi, nie można zapominać o tym, że dziś oferta zajmujących się nim podmiotów jest znacznie szersza. Zatrudnienie jest oferowane zarówno osobom mającym doświadczenie zawodowe, jak i tym, które stawiają dopiero pierwsze kroki na rynku pracy. Coś dla siebie mogą przy tym znaleźć nie tylko pracownicy fizyczni, ale również specjaliści. Sama praca nie musi zresztą wcale być wykonywana w Polsce, wiele firm prowadzi bowiem rekrutację także dla podmiotów zagranicznych.


Jak dobrze wybrać pośrednika pracy?


Na rynku nie brakuje agencji pracy, nic więc dziwnego, że musi zrodzić się pytanie o to, którą obdarzyć zaufanie. Tak dla pracodawcy, jak i dla potencjalnego pracownika, duże znaczenie powinna mieć informacja na temat tego, jakim doświadczeniem rynkowym może pochwalić się dana firma. Im jest ono większe, tym lepiej, wiadomo bowiem, że pośrednik nie tylko zyskał sobie zaufanie, ale również był w stanie uzasadnić jego słuszność.
Nie bez znaczenia wydaje się jednak również indywidualne podejście do każdego klienta. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to wartościowy pracodawca, czy też osoba, która nie ma jeszcze doświadczenia zawodowego i sama nie wie, czy podoła wymaganiom zatrudniającego. Tylko indywidualne podejście może dawać rzeczywiste zadowolenie. I choć często można usłyszeć, że nie ma takich firm, nie jest to prawda. Pośrednictwo pracy ATERIMA to doskonały przykład pomiotu, który jest w stanie świadczyć usługi niezmiennie stojące na jednakowo wysokim poziomie. Co więcej, jest to firma, którą chwalą tak zatrudniający, jak i zatrudnieni, a trudno o lepszą rekomendację.